Av. Yasin OCAK

Hizmetlerimizden mutlu kalacaksınız

Disiplinli, kaliteli, yapıcı ve çözüme yönelik çalışma sistemiyle geniş bir alanda deneyim sahibidir.

Yasin OCAK

Kurucu - Avukat
  • yasin@yasinocak.av.tr
  • +90 (212) 546 90 02
  • Bahçelievler Mah. Mehmetcik Sok. No: 1 Kadir Has AVM B1 Blok Mutlu Kule Kat:1 D:97/A Bahçelievler İstanbul TR

1978 / Erzincan doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamlamıştır. 2002 yılında Analiz Hukuk & Danışmalık ofisini kurmuş olup, bu tarihten itibaren İstanbul Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Mesleğin ilk yıllarından beri, mesleki uzmanlaşmayı önemseyen Av. Yasin OCAK, ilk olarak İcra – İflas Hukuku, sonrasında Ticaret Hukuku ve İş Hukuku alanlarında yoğun olarak çalışmıştır. Mesleğe ilk olarak Renault-MAİS A.Ş.’de avukat olarak başlayan Av. Yasin OCAK, kurumsal alanda edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile özellikle Ticaret Hukuku alanında hukuki danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Şirketlerin tescil ve kurul işlemleri dâhil olmak üzere ticari uyuşmazlıklarının çözümünde etkin bir şekilde çalışmaktadır.

01.01.2018 itibariyle yürürlüğe girmiş olan “Dava Şartı Olarak Arabuluculuk” sistemini de içeren 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu ile işveren – işçi uyuşmazlıklarında ve 7155 Sayılı Kanun’la TTK’ ya eklenen 5/A maddesi uyarınca ticari uyuşmazlıklarda dava açmadan önce getirilen “Zorunlu Arabuluculuk” sistemi kapsamında Türkiye’nin ilk arabulucularından biri olan Av. Yasin OCAKArabuluculuk Daire Başkanlığı’nda 3536 Sicil Numarası ile arabuluculuk görevi de ifa etmektedir.

Av. Yasin OCAK, aynı zamanda Marka ve Patent sertifikası ile özellikle yabancı müvekkillerin Türkiye’de marka başvurusu işlemlerini ve itirazlarını titizlikle yürütmektedir.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2001)

Yabancı dil

İngilizce

Baro

İstanbul Barosu

Uzmanlık Alanları

Şirketler ve Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Miras Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku

Başarılı mesleki hayat

Birçok konuda makaleler yazmış ve eğitimler vermiştir.

Yeni nesillere önderlik

Sosyal projelerde aktif görev almaya devam etmektedir.
X